Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Milli Eğitim Bakanlığı Artık Yeni Logosu ile Hizmet Verecek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Eğitim
  • Milli Eğitim Bakanlığı Artık Yeni Logosu ile Hizmet Verecek

Ülke genelinde referandumlar düzenlendi ve bunun sonucunda yeni bir yönetim şekline geçildi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş ile birlikte birçok kurumda yeni düzenlemeler yapıldı. Bakanlıklar sistem ile birlikte düzenleme yapılan ilk kurumlar oldu. Birçok kurum için yönetmelikler ve logolar değiştirildi. Son düzenleme Milli Eğitim Bakanlığı logosu üzerinde yapıldı. Yeni logo düzenlenmesinin ardından sosyal medya ile halka duyuruldu. Logoların sistem ile uyumlu bir yapıda olmasına önem veren Cumhurbaşkanlığı Hümüket sistemi yakın zamanda düzenleme yapılmayan kurumlar üzerinde de bu tarz yönetmelik ve logo düzenlemelerinin yapılacağına işaret ediyor.

Eski logo ile yeni logo arasındaki farklar incelendiğinde ise ilk göze çarpan; T.C. kısaltmasının yerini alan Türkiye Cumhuriyeti yazısı oluyor. Logo eskiden zeytin dalları ile çevrelenmiş iken yeni logoda yıldızları görüyoruz.

Eski logoda daire zeytin dalları ile imgeleştirilmiş iken yeni logoda daireler net bir şekilde çizilmiş ve logoyu adeta bölümlere ayırmış durumda. Logonun iç kısmında Meş’ale ve defter figürü durmaya devam ediyor. Bir halka ile çevrelenen figürün hemen dışında halkanın çevresini saracak şekilde Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı yazısı büyük harfler ile dikkat çekiyor. Yazının çevresinde yeniden bir halka görüyoruz. Son halka 16 adet yıldız ile çevreleniyor.

Yıldızlar ise bu güne kadar kurulmuş 16 adet Türk Devletini temsil ediyor. Logo tamamen beyaz zemine kırmızı renk ile uygulanmış durumda.

Milli Eğitim Bakanlığı Artık Yeni Logosu ile Hizmet Verecek BENZER İÇERİKLER
Milli Eğitim Bakanlığı Artık Yeni Logosu ile Hizmet Verecek YAPILAN YORUMLAR